×
 • Sport
 • Sport

  Distria rrëmben të artën në Paris

  NGASigurimet
  04 Shkurt 2023

  Distria Krasniqi ka mposhtur hungarezen Reka Pupp për ta rrëmbyer kështu medaljen e artë në Grand Slamin e Parisit.

  Në përballjet që Disi ka pasur ndaj Rekas, vlen të theksohet se kjo është fitorja e saj e gjashtë, ndërsa ka pësuar vetëm një humbje.

  Në gjysmëfinale të kategorisë deri 52 kg, Distria e mposhti francezen Amandine Bucharsld.

  Ndaj saj dominoi plotësisht dhe fitoi me dy uazari, përkatësisht me Ippon.

  Nga Rubrika

  Sigurimet, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.